Jdi na obsah Jdi na menu
 


Katschberg (1600-2200 m.n.m.)

Popis střediska:

 

66 km perfektně připravených sjezdovek všech stupňů obtížnosti na Katschbergu si musí každý nejprve zkusit. Příznivci carvingového lyžování a freestylisté tu zdolávají široké, slunečné sjezdovky na vrcholech hor na druhé straně Ainecku. Rodiny objevují své oblíbené svahy kolem dokola katschberských hor. Ti, kdo mají rádi rozmanitost, si užívají různorodé sjezdovky na Tschanecku. A „závodníci“ se řítí po černé sjezdovce dolů do údolí. 2,5 km dlouhá černá sjezdovka Direttisima s 600 m výškovým rozdílem je tou pravou výzvou pro vás!
O perfektní oblouky na sněhu se starají čtyři lyžařské školy, mezi nimi i škola ex-závodníka Erwina Resche. Milovníky slunce to táhne zase vzhůru do kopců: Adlerhorst ve výšce 2.220 m n.m. dopřeje ty nejlepší zážitky. Při návratu z lyžování jsou zase k dispozici slunečné terasy, bary a chaty mezi Wildereralmem a Köselbachalmem, Asenhütte a Gamskogelhütte. Typická pohostinost na vás čeká i v nové občerstvovací stanici „Kärntner Einkehr“ (vedle nástupní stanice lanovky) s lihovarem, výrobnou sýra a vinným sklípkem.

 

Rozdělení sjezdovek:
10 km modré sjezdovky
40 km červené sjezdovky
10 km černé sjezdovky

Rozdělení lanovek a vleků:
6 dvou- až šestimístných sedačkových lanovek
9 vleků

 

Nová sjezdovka A1

Nová super sjezdovka A1 je 6 km dlouhá, vede z vrcholu Aineck do Salcburska a stává se hitem lyžařské „houpačky“ Katschberg-Aineck.


Kdo jezdil doposud z Ainecku do údolí do St. Margarethen, musel překonávat dlouhou, nepříliš atraktivní rovnou plošinu. Více na východ vybudovaná A1 je už bez této „brzdné dráhy“. Její spád je absolutně konstantní, je úplně rovná, prostě něco, co těžko v Rakousku při jiném sjezdu do údolí najdete. První třetina A 1 je totožná se současným sjezdem, odtud ale pak vede zcela nová trasa. Dobré sněhové podmínky zaručuje 100 nových sněžných děl. Sjezdovka bude otevřena v zimní sezóně 2007/2008.
A sjezdaře samozřejmě těší i to, že po katschberské A1 lze jezdit bez dálniční známky a netvoří se zde zácpy.

Mimo to si tento region lyžování i v této sezóně potvrzuje své dobré jméno jako ráj pro rodiny. Vždyť zde jsou rodinám k dispozici nejširší sjezdovky v celých Korutanech. V klubu „Katschi's Kinderwelt“ se známé figurky postarají o to, aby se zde nikdo ani chviličku nenudil.

 

Večerní lyžování na Katschbergu

Každé pondělí a čtvrtek 19-22 hodin můžete lyžovat při hudbě na osvětlené sjezdovce Königswiesen. V provozu je lanovka Königswiesenbahn.